Chodník v korunách stromov po Maďarsky

bizár

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

Starosta obce Nyírmártonfalva na východe Maďarska nechal za peniaze z Európskej únie – v prepočte asi 166-tisíc eur – postaviť 50 metrov dlhý drevený chodník v korunách stromov. Háčik je v tom, že ešte skôr okolitý les úplne vyrúbali, a tak sa teraz drevená konštrukcia turistickej atrakcie týči uprostred púšte, uviedol server Átlátszó.

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta obce maďarskej televízii. Les sa podľa neho musel vyrúbať, aby boli peniaze na spolufinancovanie investície, pretože medzi podaním žiadosti o grant a schválením projektu ceny v stavebníctve stúpli. Čiže za všetko vlastne môže Brusel, podotkla televízia na svojom webe. Starosta sľúbil, že chodník bude čoskoro obklopený lesom, pretože tu vysádzajú sadenice rýchlo rastúcich stromov. Ale podľa lesníkov potrvá ešte desiatky rokov, kým zo stromčekov vyrastie les, dodala stanica.

„Toto je geniálne! Vyrúbeme les, na ktorého vzhliadnutie niečo vytvoríme z peňazí EÚ. Ak je niekto normálny v Nyírmártonfalve, tak Budapešť je ústav pre duševne chorých,“ poznamenal na webe jeden z divákov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *