Bizár ako hrom: Najčastejšie zranenie v posteli

bizár

Sex je väčšinou záležitosťou príjemnou. Občas sa ale situácia zvrtne a zo vzrušujúceho milovania sa stane súboj kto s koho. Účastníci potom z ringu odchádzajú dokonca so všemožnými úrazmi. Toto sú najčastejšie z nich.

Nie je to nič neobvyklé. Prieskumu britskej spoločnosti LoveHoney sa zúčastnilo celkom 1003 ľudí a takmer polovica z nich uviedla, že si zo sexu okrem pekného zážitku odniesla aj nejaké zranenie. Nejde pritom o násilie či drsné praktiky, ako skôr o neopatrnosť spôsobenú vášňou.

Sexuálni kostlivci v skrini mužov

 

Častejšie utrpí pri milovaní nejaký ten šrám ženy, podľa prieskumu je to až 47 %. Len pre porovnanie – iba 33% mužov uviedlo, že sa počas sexu niekedy zranili. Viac ako polovica nehôd sa udiala v spálni, avšak každý štvrtý incident mala na svedomí neopatrnosť v kúpeľni, konkrétne v sprche alebo vani. Takže pozor na pošmyknutie! Zranením číslo jedna sú neprekvapivo modriny. „Tie sa objavujú, keď prasknú kapiláry pod kožou,“ vysvetľuje sexuologička Chantelle Ottenová. „Najčastejšími príčinami vzniku modrín bývajú výprask a drsný sex.“ Hematómy sú skôr estetickou záležitosťou, na ktorú pomôže starý dobrý ľad. Avšak 18 % opýtaných malo svoje skúsenosti s natrhnutou vagínou alebo kožou na penise, a to už je pomerne nepríjemné. „Je veľmi dôležité ísť na vec až potom, čo ste naozaj vzrušení,“ nabáda sexuologička. „A vždy odporúčam aj použitie lubrikantu, bez ohľadu na vek.“

Už budem! Ako vyzerá panenská blana?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *