V chráme vystavili zlatú vagínu a penis: Veriaci sa k nim modlia, majú im priniesť šťastie

bizár

NAKHON RATCHASIMA – Pre západnú kultúru môžu byť niektoré prístupy k náboženstvu v juhovýchodnej Ázii prekvapujúce. Zlatá socha v tvare vagíny a penisu však zaujala aj domáce médiá. Nadrozmerné pohlavné orgány majú veriacim priniesť šťastie.

Socha vagíny a penisu sa nachádza v náboženskej svätyni Dhamma Chot Hirun v thajskej provincii Nakhon Ratchasima, ktorú prevádzkuje mníška menom Naowaratkotchaporn Simethawongová, píše portál Thaiger. Zvláštnou praxou je, že veriaci, najmä ženy, sa klaňajú a vzdávajú úctu sochám mužských a ženských genitálií, aby našli šťastie.

Výsmech obetiam! Slovenské súdnictvo sa zase predviedlo! Dedeček dostal 15 rokov

Podľa Simethawongovej sú tieto obrady založené na starých astrologických textoch nazývaných „Mahanarm“. Verí sa, že tieto rituály napravujú nešťastia, najmä u žien, ktoré podstúpili potrat a čelili ťažkým životným výzvam vrátane zlého zdravia a finančných ťažkostí. „Založila som tento priestor ako útočisko pre utrápené ženy, ktoré si nie sú isté svojou životnou cestou. Ďalším cieľom je vyriešiť a odstrániť všetku karmu. Napríklad, keď žena podstúpi potrat, môže to viesť k neúspešnému životu. Som presvedčená o tom, že vagína a penis predstavujú zdroje úzkosti.“

Mníška vysvetľuje, že vzdávanie úcty k plastikám genitálií nie je nezvyčajná prax. Tieto časti tela symbolizujú pôvod a hojnosť života. Veľa ľudí chodí do svätyne meditovať a dávať si posvätný kúpeľ, aby sa zbavili nešťastia. Každá osoba musí zaplatiť 500 bathov (cca 13 eur), aby sa mohla zúčastniť očistného obradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *